Witamy Państwa w strefie usług elektronicznych

Miasta Dąbrowa Górnicza

   Strefa usług elektronicznych jest portalem (portal ekasa), którego celem jest stworzenie spójnego systemu dostępu do:

  • Informacji o stanie zobowiązań podatkowych i opłatach Twoich oraz osób fizycznych i prawnych, które reprezentujesz.
  • Elektronicznej realizacji płatności zobowiązań wobec Urzędu.
  • Formularzy elektronicznych usług udostępnianych przez Urząd.

W portalu ekasa możesz uzyskać dostęp do własnych danych ale również do danych osób prawnych i fizycznych, które reprezentujesz. Możesz również w ich imieniu realizować płatności. Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do danych innych niż Twoje, musisz złożyć stosowne upoważnienie.

Rejestracja na portalu ekasa i możliwość zalogowania się wymaga posiadania profilu zaufanego.

Jeżeli nie masz jeszcze konta, a chciałbyś zapoznać się z funkcjonowaniem systemu, to zaloguj się używając konta: demo z hasłem: demo.

Portal ekasa jest zintegrowany z ogólnopolską elektroniczną platformą usług administracji publicznej ePUAP i Węzłem Krajowym. Platforma ePUAP umożliwia obywatelom i przedsiębiorcom zakładanie na niej własnych kont i prowadzenie z nich korespondencji z urzędami administracji publicznej. Urzędy administracji publicznej z kolei, publikują na platformie ePUAP elektroniczne formularze umożliwiające załatwianie spraw bez konieczności wizyty w urzędzie.Po wypełnieniu formularza wniosku o dostęp i podpisaniu go podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym możesz przesłać go elektronicznie do urzędu. 


W Katalogu usług systemu ekasa znajdują się odwołania do innych formularzy elektronicznych opublikowanych przez Urząd.